Системи автоматичного поливу – це інженерні мережі, для яких використовується вода. З настанням холодного періоду року (приблизно з початку жовтня), автополив потребує певної підготовки для нормального функціонування у майбутньому поливному сезоні.
Різниця систем водопостачання та поливу
Трубопроводи холодного водопостачання будинків найчастіше закладають на глибину нижче за точку промерзання ґрунту (у Київській області ця глибина приблизно 1,2 м.). Такий монтаж дозволяє не турбуватися про функціонування водопостачання в зимовий період, тому що ґрунт на такій глибині вже не замерзне і, відповідно, не замерзне труба подачі холодної води до будинку.
У випадку з автоматичним поливом ситуація трохи інша. Труби закладають на невелику глибину (приблизно 0,3 м), тому, якщо протягом останніх кількох днів триматиметься стійка мінусова температура, вода в них замерзне. А це може призвести до серйозних наслідків, які ви виявите у розпал наступного сезону поливу.
Що буде, якщо вода в поливному трубопроводі замерзне
При переході води з рідкого стану в твердий, тобто в кригу, вона збільшується в обсязі. Враховуючи те, що труба повністю заповнена водою, то розширюватися їй нікуди, окрім як розтягувати саму трубу, що врешті-решт призведе до її розриву.
Те саме правило дійсне і щодо інших елементів системи автоматичного поливу, які заповнені водою. Навіть якщо розриву не станеться відразу, що малоймовірно, тривале перебування в таких умовах призводить до перевтоми матеріалу, підвищення крихкості та його подальшого руйнування.
Чи можна обійтися без продування
Існує думка, що для консервації системи поливу достатньо встановити дренажний злив і при виконанні монтажу укладати труби з ухилом до точки зливу. Насправді ця думка помилкова і ми скажемо чому:
По-перше
Для того щоб труби можна було укласти точно під ухилом, необхідно використовувати дорогі ПП (поліпропіленові) труби, які продаються відрізками і при монтажі паяються між собою. У системах поливу використовуються труби ПЕ (поліетиленові), які продаються змотанними в бухти, і під час монтажу їх неможливо укласти точно під нахилом рівними відрізками.
По-друге
Навіть якщо це вдасться зробити, ніхто не гарантує того, що вода не може зібратися або в електромагнітних клапанах, або у фітингах, або зрошувачах. І точно, вона залишиться в гідравлічних розетках, так як там використовується зворотний клапан, який не дозволить воді самопливом піти по трубі.
По-третє
Навіть якщо ви ухвалите рішення монтувати на трубах ПП, це істотно збільшить вартість самої системи поливу. Це пов'язано з вартістю самих труб, а також із вартістю монтажних та земельних робіт. Останніх буде більше ніж зазвичай, тому що для дотримання ухилу копати доведеться багато, а іноді і дуже багато.
Висновок
Єдиним правильним способом консервації системи автоматичного поливу є його продування компресорами. Продування трубопроводу повітрям під тиском дозволяє витіснити всю воду з труб та іншого обладнання, яке контактує з водою незалежно від глибини закладення та ухилу.
Таку послугу надає наша компанія, для цього необхідно звернутися за номером телефону (044) 337-99-00 та домовитись із сервісним менеджером про зручний для вас час та дату.