Автополив від А до Я, стаття №2 (Структура автоматичного поливу)
26 Липня 2016

Продовжуючи нашу серію статей «Автоматичний полив від А до Я», ми розпочнемо визначення структури інженерної системи автоматичного поливу і таким чином підгодуємося для більш детального вивчення функціональних груп обладнання.
Стаття №2. Структура автоматичного поливу.
Як уже писалося раніше, автоматичний полив це будь-яка система поливу, яка оснащена рядом спеціального обладнання, яке робить систему автоматизованою. По суті структура системи автоматичного поливу це досить складна інженерна конструкція, до створення якої проводяться серйозні гідравлічні, електротехнічні, а деяких випадках, і будівельні розрахунки. В описі її будови я пропоную почати з кінцевих точок та поступово рухатися до автоматики.

Кінцевими точками є дощувачі, які розпорошують воду по заданим радіусам та секторам. Бувають ці пристрої кількох видів. На них ми зупинимося трохи нижче. Ці дощувачі підключаються за допомогою фітингів до труб. У країнах СНД прийнято монтувати полив на поліетиленових трубах, тоді як у США та Європейських країнах установка виробляється на полімерні труби з використанням клею чи паяння. Звертаю Вашу увагу, що будь-яка автоматична система поливу ділиться на зони поливу. Це пов'язано з великою витратою води, яка потрібна для поливу. І далеко не кожен вододжерело має такий обсяг в одиницю часу. Щоб зрозуміти, що таке зона поливу, я пропоную представити систему у вигляді дерева, кожна гілка якого і є зоною поливу. Працюють по черзі, що забезпечує збалансоване споживання води. На початку кожної зони поливу (гілки) ставиться електромагнітний клапан, який кабелями підключається до пульта управління поливом і відповідає за включення і відключення зони в заданий час за командою контролера. Всі зони поливу підключаються до магістральної труби, в нашій аналогії це стовбур дерева, яка завжди знаходиться під тиском і часто робиться більшим діаметром для зменшення втрат тиску. всі труби, електромагнітні клапани, гідророзетки та дощувачі з'єднуються фітингами, що робить процес монтажу досить зручним та швидким. Додатковим або як багато його називають "периферійним" обладнанням вважаються всі можливі датчики (дощу, вітру, заморозків), регулятори тиску, фільтри та багато іншого. Воно не є обов'язковим, але рекомендується до встановлення для збільшення терміну служби системи загалом.

Далі в нашому циклі ми зупинимося трохи детальніше на групах обладнання для автоматичного поливу.