Автополив від А до Я, стаття №4 (Електромагнітні клапани для автоматичного поливу)
28 Липня 2016

Наступним етапом у вивченні теми "Автоматичний полив від А до Я" стане розгляд другого елемента керування автополивом – електромагнітного клапана.
Стаття №4. Електромагнітні клапани для автоматичного поливу
У попередній статті ми визначили два ключові елементи автоматизації поливу та розглянули перший з елементів – контролер. У цій статті ми ознайомимося з другим, а саме електромагнітними клапанами.

Електромагнітний клапан нагадує за своєю суттю кульовий кран з однією відмінністю, це встановлений соленоїд, який керує ним за допомогою електромагнітних імпульсів, що посилаються від головного пристрою. Незважаючи на це, на багатьох клапанах передбачено ручне включення для зручності під час обслуговування системи. Встановлюється між магістральною трубою та зональною, згадуємо дерево системи поливу.

Поділяються електромагнітні клапани на кілька видів, а саме:
- Кришки на болтових фіксаторах (розбираються за допомогою ключів);
- Кришки на різьбових фіксаторах (розбираються вручну, без додаткових інструментів).
І ті та інші види представлені різними діаметрами, що робить їх досить гнучким елементом системи автоматичного поливу під час її проектування та монтажу. Більш дорогі моделі можуть бути виготовлені з латуні та оснащуватися регуляторами тиску. Як і у випадку з контролерами, ці модернізації призначені для великих об'єктів. Для приватних ділянок цілком достатньо звичайного електромагнітного клапана, який має у своєму "арсеналі" максимум регулятор протоки, який дозволяє змінювати кількість води, що пропускатиме клапан. Знов-таки, для зручності під час його обслуговування, кожен клапан має стаціонарне різьблення для соленоїда, а також знімну діафрагму.

Електромагнітні клапани є нормально закритими, тобто вони блокують подачу води до тих пір, поки не отримають сигнал на відкриття від контролера. Дана система дозволяє уникнути проблем із витоком води у разі виходу з ладу пульта керування або відключення електрики.
Ось ми коротко і розглянули частину автоматизації поливу, а в наступній статті ми перейдемо до кінцевих пристроїв, які безпосередньо розпорошують воду.